Obsah stránek
Výzva pro děti: Zúčastněte se výtvarných soutěží a vyhrajte knížky Nakladatelství Fraus
13. 09. 2010
Nakladatelství Fraus se stalo hlavním partnerem dvou výtvarných soutěží. Nejúspěšnější autorky a autoři obrázků tak mají možnost získat některou ze zajímavých knih našeho nakladatelství.
První soutěží provede děti už tradičně šnek Pepa, který je maskotem soutěže vyhlášené humanitární organizací ADRA.
„Pepa si strašně rád hraje, proto vyzývá všechny děti, které rády malují a rády si hrají, aby si hrály, malovaly a hlavně posílaly obrázky," říká koordinátorka soutěže Alena Skutilová. Nejúspěšnější malířky a malíři budou mít svá díla vystavená v Národním muzeu. Více informací k šestému ročníku soutěže Jak si hraju aneb můj báječný svět her a hraček.
Druhá soutěž má název Dávají za nás ruku do ohně a pro malé malířky a malíře ji připravilo generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR. Řeč je samozřejmě o hasičích a jejich práci. Téma letošního ročníku zní: Máme rádi hasiče.
„Hasiči jsou tady pro nás všechny. Jsou připraveni okamžitě přijet, když je nutně potřebujeme. Pomáhají, když dojde k neštěstí. Poradí, jak zabránit nepříjemným událostem. Jsme zvědavi, jak naši práci vidí ze svého pohledu děti," říká tisková mluvčí hasičů Ivana Svitáková. Podrobnosti k 2. ročníku soutěže Dávají za nás ruku do ohně.


