Obsah stránek

Soutěže

Předchozí soutěže

Doby Ledové

Vítězem tohoto kola je: Hana Bittnerová

Souhvězdí a znamení

Vítězem tohoto kola je: Kateřina Ryková

Soutěž o knihu Fotografie

Vítězem tohoto kola je: Daniel Štecher

Klimatická soutěž

Vítězem tohoto kola je: Miroslava Járová

Hasičká soutěž

Vítězem tohoto kola je: Hanka Liškařová

Mořská soutěž

Vítězem tohoto kola je: Josef Osladil

Sipahh – soutěž o Kouzelná brčka

Vítězem tohoto kola je: Martin Bučko

Kraví soutěž

Vítězem tohoto kola je: Vlasta Havelková

Jarní soutěž

Vítězem tohoto kola je: Čech Rudolf, Ing.

Veletržní soutěž

Vítězem tohoto kola je: Marian Rohoška

Knižní soutěž

Vítězem tohoto kola je: Martina Izvorská

Bionická soutěž

Vítězem tohoto kola je: Anna Franců

Námořní soutěž

Vítězem tohoto kola je: Markéta Hartlová

Zimní horská soutěž

Vítězem tohoto kola je: Ema Holubová

Vánoční soutěž

Vítězem tohoto kola je: Andrea Branná

Formule 1

Vítězem tohoto kola je: Daniel Štecher

Stromy

Vítězem tohoto kola je: Ondra Havránek

Hradní soutěž

Vítězem tohoto kola je: Blanka Böhmová

Samurajská soutěž

Vítězem tohoto kola je: Věra Bártů

Houby

Vítězem tohoto kola je: Jitka Pavlačková

Křižácká soutěž

Otázka byla tentokráte o něco těžší než obvykle. Většina z Vás přesto správně odpověděla, že na obrázku byl příslušník řádu Německých rytířů. Výherci gratulujeme!

Vítězem tohoto kola je: emil

Známková soutěž

Správnou odpovědí bylo, že první světová výstava známek Praga se u nás konala v roce 1938.

Vítězem tohoto kola je: Lucie Hovorková

Mořská soutěž

Nenechali jste se nachytat, Azovské moře bylo z možností jedinným opravdovým mořem. Mrtvé i Kaspické moře jsou ve skutečnosti jezera. Výherkyní se stala Lucka Buriánková z Vansdorfu. Gratulujeme!


Středověká soutěž

V soutěži o knihu Středověk jste vesměs přišli na to, že popisovanou zbraní byla hákovnice. Při losování se štěstí usmálo na Janu Trávníčkovou z Českých Budějovi. Výherkyni gratulujeme.


Hadí soutěž

Tentokrát se ukázalo, že otázka byla poměrně těžká. Zdaleka ne všichni z Vás bezchybně určili, že jedovatí hadi jsou kobra egyptská, korálovec arizonský, chřestýš texaský a zmije obecná. Ze správných odpovědí jsme vylosovali Jirku Štechera z Opařa


Elektronická soutěž

V minulé soutěži jsme vám popsali tranzistor. Ukázalo se, že to byla asi nejtěžší otázka z našich soutěží. Vylosovanou výherkyní knihy Elektronika je Dana Tučková z Plzně. Gratulujeme a slibujeme příště lehčí otázku


Katastrofická soutěž

Otázka na stupnici síly zemětřesení byla o trochu těžší než obvykle a tak šanci při losování měla přibližně polovina soutěžících. Ti totiž správně odpověděli, že sílu zemětřesení popisuje Richterova škála. Los si zahrál se jmény a výherkyní se sta


Květinová soutěž

I když poznávačka květin byla poměrně těžká, nedělala většině soutěžících problémy. Na knihu se může těšit Margita Pecháčková z Bystřice pod Hostýnem. Gratulujeme!


Bionická soutěž

Tentokrát jsme vám uznali dvě z odpovědí jako správné. Slovo \"robot\" sice ve své hře R.U.R. použil Karel Čapek. Slovo mu ale poradil jeho bratr Josef. Při losování stálo štěstí při Jirkovi z Řepče. Přejeme, ať se knížka líbí!


Soutěž o novinku Houby

Mykologický kvíz vám nedělal problémy a téměř všichni přiřadili správně fotografie k názvům hub. Výherkyní se stává Petra Vykydalová z Loštic. Gratulujeme!


Objevitelská soutěž

Minule jsme se vás ptali na jména lodí z první plavby Kryštofa Kolumba ke břehům Ameriky. Správná odpověď zněla Pinta, Niňa a Santa Maria. Vylosovaným výhercem se stal Josef Novotný z Hříměždic. Pepovi gratulujeme a ostatním přejeme hodně štěstí v


Lidoopí soutěž

I přes to, že tentokrát byla otázka trochu těžší, drtivá většina soutěžících odpověděla správně, že v Indonésii žije orangutan. Výhercem se stala Petra Březinová z Ledče. Petře gratulujeme a ostatním přejem štěstí do další soutěže


Soutěž o Papoušky

Obrázky papoušků ke jménům správně přiřadila většina z Vás. Knížku vyhrává Jindřiška Vodičková z Rušinova. Gratulujeme!


Fotografická soutež

40. díl encyklopedie CO-JAK-PROČ, knihu Fotografie vyhrává Jana Pokorná z Chotěboře, která správně odpověděla, že rozlišení digitální fotografie se udává v pixelech. Janě gratulujeme a vy ostatní můžete zkusit štěstí v další soutěži!


Čínská soutěž

Palácový komplex čínských císařů některým soutěžícím přidělal vrásky, takže zdaleka ne všichni věděli, že se mu říká Zakázané město. Knihu Stará Čína získává Václav Praus z Nového Města.


Železniční soutěž

Tentokrát jsme vám položili težší otázku. Správné pojmenování vozu na palivo - tendr - znala jen část pravidelných soutěžících. Tím nejšťastnějším se stala Ema Trnková z Jihlavy. Gratulujeme!


Kriminální soutěž

V září jsme se vás ptali, kdo jsou bobíci. Odpověď vám zjevně nečinila žádné potíže, všichni jste věděli, že se tak říká londýnským policistům. Při losování se štěstí usmálo na Jeníka Burdu z Ostravy, kterému posíláme knížku.


Soutěž o novinku Věže a mrakodrapy

Žižkovskou televizní věž jste poznali všichni. Knihu od nás dostane Ondra Šoupal, gratulujeme.


Fotografická soutěž o flash disk

V červnu jsme pro vás přichystali soutěž o flash pamět. Měli jste nám posílat fotografie a historky ze školních výletů. Odpovědí se bohužel sešlo daleko méně než na naší pravidelnou soutěž o knihy. Flash disk s logem Nakladatelství Fraus si v menš


Rybí soutěž

Téměř všichni jste správně věděli, že sleď obecný nežije v České republice. Vylosovanou výherkyní je Věra Bydžovská z Hodonína.


Soutěž o encyklopedii CO-JAK-PROČ Lidoopi

To, že orangutani žijí v Indonésii, konkrétně na ostrovech Borneo a Sumatra, jste věděli všichni. Výherce však může být jen jediný. Při losování se usmálo štěstí na Katku Marvanovou ze Dvora Králové. Katce gratulujeme! A ostatní se už mohou těšit


Elektrická soutěž

V minulé soutěži jsme se Vás ptali na jméno slavného českého vynálezce 19. století, Františka Křižíka. Správně odpověděli téměř všichni. Vylosovanou vítězkou se stala Eva Falářová z Vodňan. Evě přejeme, ať se jí kniha z encyklopedie CO-JAK-PROČ lí


Znáte naše stromy?


Nejšťastnější z luštitelů byl Miloš Gotz z Prostějova, kterému posíláme knihu CO-JAK-PROČ Stromy.


Soutěž o krásné Počasí

Krásnou knihu CO-JAK-PROČ Počasí vyhrála Andrea Hruzíková z Velké Polomi, gratulujeme! Ostatní děkujeme za účast a přejeme jim štěstí v další soutěži.


Soutěž Gladiátorů

Gladiátoři nikomu problém nedělali, téměř všichni jste věděli, že k největšímu rozšíření těchto zápasů došlo ve starověkém Římě. Při losování sedlo štěstí na Dášu z Kladna. Dáša se může těšit na krásnou knížku.


Božská soutěž

Tentokrát věděl správnou odpověď (Zeus) a měl štěstí při losování Petr Kučera z Jaroměře. Gratulujeme Petře!


Horská soutěž

V drtivé většině jste dobře doplnili Skalnaté hory, Pyreneje i Himaláje. Šťastným vylosovaným se stal Marek Kažmierski z Ostravy. Gratulujeme!


Soutěž o Náboženství světa

Tentokrát byla orázka opravdu jednoduchá a všichni věděli, že polyteismus je náboženství vyznávající více bohů. Při losování měla nejvíce štěstí Marie Lohynská z Nové Vsi a může se těšit na knížku.


Soutěž o Měsíc

Šťastnou výherkyní se stala Klárka Ševčíková z Krupky, gratulujem.


Rytířská soutěž

Posledním vítězem pravidelné soutěže o encyklopedie CO-JAK-PROČ v roce 2006 se stala Hanka Vocelková z Kladna. Hance gratulujeme a všem ostatním přejeme úspěchy v soutěžích v novém roce!


Soutěž o encyklopedii Psi

Další kolo pravidelné soutěže zná svého výherce. Kniha Psi putuje k Terce Bursíkové z Kostelce nad Labem. Gratulujeme!


Soutěž o Speciál Formule 1!

První speciální díl encyklopedie CO-JAK-PROČ už má také svého výherce. Stal se jím Jára Seiml z Prahy 9. Járovi tedy gratulujeme a ostatním přejeme štěstí v další soutěži!


Soutěž o Lidské tělo

Máme za sebou další soutěž o knihu měsíce, kterou byl tentokrát díl encyklopedie CO-JAK-PROČ Lidské tělo. Na knihu se může těšit Jarda Bizoň ze Štěpánova. Gratulujeme a ostatním přejeme štěstí v další soutěži!


Pirátská soutěž

Nejšťastnější byla při losování Veronika Třísková. Veronice gratulujeme k výhře knihy Piráti. Ostatní mohou zkusit své štěstí v příští soutěži.