Neriskujte svůj ani cizí život a zapomeňte na žebřík


Pronájem lešení je ta nejlepší dostupná volba pro každého, kdo se chystá provést rekonstrukci svého rodinného domu či chaty anebo jiné stavební práce ve výškách vyžadující nezbytnou oporu. A pokud třeba někdo uvažuje nad tím, že by peníze ušetřil tím způsobem, že zateplí fasádu svého rodinného domu s pomocí žebříku, tak je to stejné jako by vsadil svůj život do loterie a je jen otázkou času, kdy zmožen nekonečným posouváním štaflí spadne dolů a přijde k úrazu.

stavba

Mnohem lepší je srovnat si v hlavě priority včas a nepodceňovat pravděpodobná rizika. Vaše zdraví či dokonce váš život už vám pak nikdo za žádné peníze nevrátí. Ovšem pokud si lešení pronajmete v půjčovně, tak oproti tomu, kolik by vás stála jeho koupě, ušetříte nemálo peněz a také nemálo starostí. Jistě, pokud byste měl lešení vlastní, pak byste ho měl kdykoli po ruce, a mohl byste ho případně za úplatu pronajímat svým známým. Ovšem tato úvaha má jeden nemalý zádrhel, a tím je jeho stavba. I když totiž pomineme, na kolik by vás v součtu vyšla jeho přeprava, jelikož byste musel z místa na místo převézt těžký a nadměrně veliký náklad, který vám v případě zapůjčení doveze samotná firma, tak byste se dále musel poprat s jeho montáží.

lešení

A navrhnout zcela bezpečnou lešenářskou konstrukci, její ukotvení na stavbě a zajištění proti počasí jako je třeba silný vítr, není nic pro laiky. Ti by se takovému riskantnímu nápadu měli zcela vyhnout, neboť v případě, že konstrukci budou navrhovat a stavět sami, přejímají tak odpovědnost za ty, kteří za nimi na lešení přijdou, ale také za ty, kteří se budou pohybovat pod ním. A než riskovat ztráty na životech a na zdraví, to už je lepší si za pronájem konstrukce se vším všudy připlatit pár korun navíc.