Vytváříme z domu domov

Jak se u nás v Česku říká: Všude dobře, doma nejlépe. S čím naprosto souhlasím! A myslím si, že nejsem jediná. Cestování je úžasné, poznáváte novou kulturu (častokrát během cestování poznáte i sami sebe nebo pořádně člověka, se kterým cestujete – zjistíte, jak reaguje v určitých situacích, jaké jsou jeho zlozvyky), nová místa. Však vždy je krásný pocit mít místo, kterému můžete říkat domov. Kde se vždy unavení z cest vracíte. Nicméně je markantní rozdíl mezi domem a domovem. Jak udělat z domu či bytu ten pravý domov? Možná váš byt/dům na vás působí studeně, a to může být jeden z důvodu, proč se tam necítíte tak, jak byste se doma cítit měli.  Nenechávejte stěny holé, strohé. Vyvěste si tam různé fotografie, obrazy, suvenýry – při pohledu na ně se vám vybaví krásné vzpomínky například z cest nebo z oslavy, odkudkoliv.

obrazy, stěna

V dnešní době je trendy nechávat stěny bílé. Nedivím se, bílá působí zkrátka čistě. Kámen úrazu je ten, že bílá ale nepůsobí útulně. Proto není nad škodu vymalovat alespoň jednu či dvě stěny nějakou barvičkou. Uvidíte, že si ihned budete připadat více jako doma. Barvy udělají váš dům/byt útulnější. Pokud máte všude v pokojích studené světlo. Pořiďte si lampu s teplým světlem.

tulipány, jídelní stůl, váza

Květiny jsou velké kouzlo. Váš domov promění od základů. Může se jednat jak o malou kytičku, kterou dáte na parapet nebo na stůl, tak o větší, kterou nikdo nepřehlédne. Nyní na jaře je období tulipánů. Tulipány podle mého názoru patři mezi nejkrásnější květiny vůbec. Věřte nebo ne, v supermarketech koupíte puget tulipánů za pár desítek korun. Pro některé lidi jsou květiny čisté zlo. Skoro každá květina jim po chvíli uhyne. Jste-li květinový anti talent, pořiďte si květiny umělé. V dnešní době i ty umělé květiny vypadají naprosto bombasticky. Častokrát ani nejde poznat, že se nejedná o živé květiny.