Hrozby a rizika internetu

Internet je moderní vymoženost, která je mnoha lidem nápomocnou – hledají na něm drahocenné informace nebo jeho prostřednictvím pracují. Nese s sebou ale mnoho rizik.

Jedno z nich je například to, že je internet je místem, kde může být kdokoliv kýmkoliv.
vyhledávání zboží.jpg

Nechápete, jak to myslím? Je mnoho případů, kdy se například starý pán, kterému se líbily mladé dívky, vydával na sociálních sítích za někoho jiného – na příklad za pohledného mladíka. Následně si s dívkami psal a dohodl si s nimi osobní schůzku, na kterou pro jejich překvapení dorazil někdo jiný, než dívky čekaly. V lepším případě to končilo tím, že dívky utekly, ale ne vždycky měly takové štěstí.

Při seznamování na sociálních sítích hodně výtržníků spoléhá právě na naivitu a neopatrnost mladých dívek.

Je to velice jednoduché a stačí k tomu doopravdy málo. Stačí mít přístup k internetu, na kterém si snadno obstaráte fotky někoho, za koho se budete vydávat a následně založit falešný profil, ze kterého kontaktujete dívku/ chlapce, kterého si vyberete.

Toto si bohužel mnoho dospívajících lidí neuvědomuje a je to částečně i chyba jejich maminek, tatínků a také škol, protože neposkytují dostatek informací na toto téma, které jsou doopravdy potřebné. Díky malé informovanosti pak mohou vzniknout nepříjemnosti. Jedna taková chyba dokáže obrátit život mladého člověka naruby – může být zkrátka osudovou chybou.
programování na pc.jpg

Nejlepší prevencí je varování. V dospívání není vůbec od věci kontrola.

Existují i další rizika , jako je například kyberšikana a ztráta soukromí.

Závěrem napíši jen to, že jsou děti tím nejcennějším pokladem, který bychom si měli strážit jako oko v hlavě. Měli bychom našim dětem poskytovat dostatek potřebných informací a cenných rad, abychom předcházeli rizikům a hrozbám, které jsou v dnešní době na každém rohu.