Hry

Hry již dnes patří široce do našeho života, jsou všude kolem nás, a i kdybychom se jim snažili vyhnout, tak se nám to nepovede. Ať jsme úplně jakákoliv věková skupina, tak si občas nějakou tu hru zahrajeme, a je úplně jedno jakou. Hry dnes můžeme hrát na velké spoustě zařízení počínaje mobilem, počítačem, konzolemi až po XBOX, apod.
playstation slim
Spousta z nás hraje hry jen za účelem zabití nějakého toho volného času, někteří je hrají prostě jen tak s přáteli či jsou do hraní her přímo od přátel nuceni, což není z mé vlastní zkušenosti nic příjemného.
Někdo si bere hraní her pouze jako takový oddych a odpočinek od všeho ostatního, a to je jenom dobře, protože se každý občas musíme odreagovat. Navíc je i dokázáno, že nám hraní her zvýší postřeh a poslední dobou se i dost mluví, že nám napomůže k častějšímu lucidnímu snění. Ale jsou hry až tak dobré?
ovladač her
V příkladech, které jsme si zde vyjmenovali teď, ano, avšak jsou tu i příklady, kdy se jedná o pravý opak. Představme si člověka, který se stane na hraní her závislý, je to jako každá jiná závislost například na drogách. Takovéhoto člověka už nezajímá vůbec nic jiného, raději, než aby šel ven a bavil se s přáteli, zůstane celý den doma a hraje hry. Takovýto člověk ztratí spousty svých přátel, jelikož ho po čase přestanou úplně zajímat, jediné, co bude chtít, je sedět doma a hrát hry. Navíc ještě k tomu si tímto velmi ničí zrak a především také záda. Věčné sezení nám na záda rozhodně nedělá dobře a věčné zírání do monitoru není nic lepšího. I když jsou dnes monitory stále více, dokonalejší a náš zrak chrání mnohem více, tak to pořád není žádná velká sláva a když do něj budeme koukat deset hodin denně, tak si určitě nepomůžeme. U monitorů nám je doporučována trávit přibližně pouze dvě hodiny denně, samozřejmě se dá pochopit, že často toto není možné dodržet, hlavně pro lidi, kteří mají sedavé zaměstnání u počítače.