Kdy je ten správný čas na refinancování hypotéky?

Refinancování hypotéky https://www.fahd.cz/refinancovani-hypoteky/ se v poslední době stalo doslova fenoménem. V podstatě se jedná o oboustrannou výhodu mezi bankou a klientem. Navíc samotné refinancování je velmi snadné a rozhodně se není vůbec čeho obávat. Před koncem doby fixace stačí porovnat nabídky ostatních bank a následně začít vyjednávat o oboustranně výhodné nabídce. Jak a kde tedy refinancovat hypotéku?

růst peněz

S každou bankou se mění i její podmínky a úrokové sazby hypoték. Pokud podepíše hypoteční úvěr u jedné banky, neznamená to, že není možné odejít k jiné a doplatit úvěr tam. V případě, kdy vám jiná banka nabídne výhodnější podmínky při splácení úvěru, není nic jednoduššího než odejít ke konkurenci a refinancovat svou hypotéku. Řada lidí se schyluje k takovému kroku hlavně z důvodu velké finanční úspory.

Kdy je ten správný čas na refinancovat svůj stávající hypoteční úvěr?

Refinancování hypotéky je vlastně splacení stávající hypotéky novým hypotečním úvěrem od jiné banky. Tento úvěr zpravidla disponuje lepšími podmínkami pro samotného klienta, jako je výhodnější úroková sazba, či kratší doba splácení. Správný čas na refinancování hypotéky tedy nastává v případě, kdy vám jiná banka nabídne výrazně výhodnější podmínky ke splácení. Nejlepší doba, kdy se rozhodnout svůj úvěr refinancovat je před dovršením sjednané doby fixace. V případě, kdy se rozhodnete odejít ke konkurenci v době fixace, banka vám ze zákona nemůže naúčtovat žádné penále, případně poplatky.

klíč v dlani

Těsně před koncem fixačního období vám nabídne novou úrokovou sazbu i banka, u které máte hypoteční úvěr. Podmínky můžete snadno srovnat s nabídkami dalších bank a posléze se rozhodnout, zda je výhodnější u banky zůstat, případně odejít ke konkurenci. Pokud naleznete výhodnější nabídku, zkuste svou stávající banku přesvědčit o podobně výhodné nabídce.