Kvalitní spánek vyžaduje kvalitní ložnici. Jakých chyb se vyvarovat?

Vaše ložnice je místo, kde byste se měli cítit maximálně klidně a komfortně. Chodíte se sem vyspat, zrelaxovat, možná se pomazlit s partnerem, proto se zde musíte cítit příjemně. Ložnice by měla být pro člověk a svým způsobem intimní. Nemělo by jít o designerský kousek, který by měl být reprezentativní, ale o místo, kde se cítíte být sami sebou.
lampičky u postele
Právě proto byste se neměli dopouštět následujících chyb:
–          Máte na posteli více polštářů, než s kolika spíte?
Samozřejmě nemůžeme jenom tak zapomenout na fakt, že polštáře jsou momentálně in. Pokud je postel ustlaná a všechno, co na ní je, je sladěné a vypadá to útulně a elegantně, je samozřejmé, že polštáře jsou na ní hlavně pro efekt a nejsou funkční. Ale uznejte, pokud musíte každou noc všechny polštáře dát pryč, abyste se mohli vyspat, je tato snaha kontraproduktivní, zvlášť pokud do vaší ložnice nikdo vyjma vás nechodí.

–          Pořiďte si přehoz
Pokud nemáte místo na uskladnění peřin, které necháváte na posteli, lepší než skládat poláře až do poloviny délky postele, je pořídit si přehoz. Jednoduše ním přikryjete velkou postel – a všechno najednou vypadá zajímavěji. Vaše ložnice tím získá na jakési eleganci, originalitě.
bílý a černý polštář
–          Máte v ložnici televizi?
Pak pryč s ní. Televize a ani žádná jiná elektronika, jako je laptop, počítač nebo jiný přístroj, by v ložnici, respektive místnosti, ve které spíte, neměla co dělat. Samozřejmě pokud je to otázka místa, pravděpodobně nebudete mít možnost samostatné pracovny. I přesto byste raději měli pracovní kout s laptopem nebo stolním počítačem vměstnat do obývacího pokoje nebo do chodby, raději než právě do ložnice.

–          Příliš mnoho světla
Vyvarujte se příliš tmavých stěn a tmavého nábytku, není to dobré řešení. Potom totiž potřebujete silné světlo, které by vyvážilo tmavé stěny.