Můj dům není psí bouda

Ačkoliv to může přijít někomu jen velmi těžko uvěřitelné, tak se stále najdou mezi námi jedinci, kteří psa pustí do svého bytu či domu jen přes svou mrtvolu. Ale proč? Jak někdo může zavřít dveře před psíma očima? To ti lidé nemají snad srdce?
vystrašený pes

Na začátku článku si myslím, že bych měla říct, že já sama psy miluji. A představa, že někdo takové krásné, hodné a láskyplné stvoření nemá rádo, se mi nelíbí. Ale když o tom člověk déle přemýšlí, tak ho napadne ihned několik různých pohledů, jak se na celou situaci, kterou řeší každý den spousta lidí, podívat.

Antipatie

Předtím, než se někomu nakvartýrujete do bytu s vaším miláčkem, se zamyslete, zdali je pes vítán. Mnoho lidí kývne, že jim vlastně pejsek nevadí u návštěvy, ale po jejím odchodu jen nadávají a do tří ráno myjí chlupy z podlahy. A to nemluvím o zápachu, který ten “blbý“ pes roznášel určitě naschvál po celém bytě. Ale jak poznat, že to daná osoba jen předstírá? To musíte sami, ale obecně bych Vám doporučila se řídit jedním všeobecným pravidlem, kterým nemůžete nic zkazit. Pokud si nejste doopravdy na sto procent jistý, že daná osoba Vašeho psa zbožňuje, tak ho raději nechte doma. Samozřejmě teď nemluvím o extra případech, kdy se psem musíte být. Ale v tom případě můžete navrhnout, že se sejdete u Vás doma. Tak bude spokojenost na obou stranách a nedojde k nedorozumění či ztrátě přátelství.
smutný NO

A jak si odpovědět na otázky, které jsme si na začátku článku sami položili? Samozřejmě, že takový lidé mají také srdce. Jen je jim zrovna pes nepříjemný, jako Vám by bylo nepříjemné pustiti domu kočku či křečka. Je jasné, že nejlepší je upřímnost a říct na rovinu návštěvě, že pes k Vám domů nepůjde. A rozhodně se nebojte, že byste ztratili Vaše přátelství. Každý majitel psa by tohle měl chápat. A pokud to nepochopí, tak se spíše zamyslete nad Vaším přátelstvím či jestli je pro Vás daná osoba důležitá, když nedokáže respektovat Vaše přání.