Není nad vlastní soukromí ve svém domě, i když je mobilní

Výraz „mobilní dům“ již dávno přestal mít hanlivý podtext, snadno se o tom přesvědčíte, jestliže některý ze vzorových mobilheimů navštívíte osobně. Takové ty plastové skelety bez zateplení, které se k nám dovážely dříve, za velmi nízkou cenu, slouží pouze jako sezónní a vídáme je občas v některých kempech, kde nahrazují dřevěné chatky. Pro občasné přespávání od jara do podzimu, kdy není nutné v domácnosti přitápět, jsou naprosto ideální. Máte střechu nad hlavou, vybavení bývá obvykle na úrovni, a prostor bývá dostatečně velký na to, aby vám vystačil pro příjemný pobyt.

sklizeň jablek

Dnes se ovšem výroba mobilních domů orientuje i na objekty typu celoročně obyvatelných dřevostaveb. Uvnitř máte vše potřebné od kuchyně, přes ložnici a koupelnu až k obývacímu pokoji, a mnohdy v zásadě ani nepoznáte, že jde o dům montovaný v uzavřených výrobních prostorách.

Mobilní domy celoročně obyvatelné lze vytápět elektrickými přímotopy, ale dnes se bude mnoho zájemců orientovat na krbová kamna. Palivové dřevo je stále nejlevnější topnou surovinou a značnou výhodou je, že si lze dřevo v případě nouze nebo čistě z úsporných důvodů na vhodném místě nasbírat buď při polomech, nebo v podobě spadaných větví či smrkových šišek. Legislativa dokonce umožňuje sbírat tzv. klest, což je spadané dřevo do průměru sedmi centimetrů (měřeno bez kůry).

dívka na zahradě

Vytápět mobilní přízemní dřevostavbu dřevem je poměrně snadné a zároveň i velice úsporné vzhledem k tomu, že jsou náklady na vytápění výraznou položkou v rodinném rozpočtu.

Jedním z největších strašáků moderní doby je zdražování potravin a energií a život v mobilním dřevěném domě top-mobilnidomy.cz nabízí větší možnosti, než jaké mají lidé v bytových domech. Kromě topení dřevem lze ušetřit i vlastním zdrojem pitné vody ze studny a ohřevem vody fotovoltaikou, kterou lze případně využít i pro připojení elektrických spotřebičů jako alternativní zdroj elektřiny vůči dodávkám z rozvodné sítě. Mobilní domy lze tedy v dnešní době považovat za vhodné pro každého, kde se nezdráhá osamostatnit a stát se méně závislým na vnějších faktorech, které ovlivňují ceny energií a veškeré dění kolem nich.