Pes pro nás

Nový čtyřnohý člen do rodiny mnohem lépe „zapadne“ a on i všichni ostatní budou spokojeni, pokud výběr rasy přizpůsobíme životnímu stylu rodiny. Jsou v rodině malé děti? Jsme pořád v práci? Máme velkou zahradu? Chodíme rádi na dlouhé procházky? Cestujeme často? Jsme aktivní sportovci nebo si ve volném čase raději schrupneme? Především je důležité si ujasnit, zda budeme mít dost času se pejskovi věnovat. Nejen nakrmit ho, vyvenčit za rohem a odejít na celý den z domu.
maltézský psík
Byl by sám a nešťastný. Když už máme jasno, že budeme vhodní páníčci, můžeme vyrazit pro štěňátko! Ale pozor ještě na hodně důležitou věc! Na to, abychom nepodporovali množírny . Pejska vybíráme jen u opravdového ověřeného chovatele! Ne u tyrana, co si na něj jen hraje. Kamaráda je možné vybrat také v útulku. Z takových štěňátek pak vyrůstají ti nejvděčnější a nejvěrnější psí přátelé!
A jakou rasu tedy vybrat?Zde přinášíme několik tipů pro inspiraci.
černý jezevčík
Aktivní sportovci
Plemena vhodná pro ty z nás, co jsou stále v pohybu, rádi chodí, běhají, něco pořád podnikají. Na tyto pejsky potřebujeme hodně času i energie. Patří k nim němečtí ovčáci, border kolie, chrti, ohaři, husky nebo Jack Russell teriéři.

Pohodáři, co si rádi pohoví
Pejsci těchto plemen se hodí pro páníčky trochu méně aktivní, pohodlnější. Ale také ty, kteří mají časově náročnější práci, kde pracují fyzicky. Musí si pak také odpočinout. Na delší pravidelné procházky za každého počasí zkrátka nemají již dost energie. Vhodnými kandidáty na páníčky jsou u těchto plemen také ti z nás, co mají nějaký zdravotní problém a senioři.
Jedná se například francouzské buldočky, anglické buldoky, mopse, čivavy, maltézáčky nebo jorkšírské teriéry.
roztomilé štěně
Trpěliví mazlíci
Plemena pejsků, co mají vlastnosti, které z nich dělají ty nejlepší kamarády pro děti. Patří k nim labradoři, zlatí retrívři, kolie, francouzští buldočci nebo třeba bordeauxské dogy.