Proč se používá na výrobu obalů mobilních telefonů polyuretan

Znáte obaly na mobily, kterým se přezdívá „knížka“ nebo „flip“? Možná, že jej dokonce máte doma. Tyto výrobky patří k nejoblíbenějším a nejprodávanějším ochranným krytům chytrých telefonů a zhotovují se z jednotného materiálu, jehož název jste již pravděpodobně někdy zaslechli – polyuretan.

dívka s mobilem

Vnitřní vložka – uvnitř knížkového obalu se nachází vložka, jejíž tvar připomíná mělkou plastovou vaničku. Do ní zapadne telefon tak, že z ní samočinně nevyklouzne, a tím pádem je perfektně zabezpečen před poškozením zezadu a z boku. Vložka je zhotovena z materiálu, s názvem TPU, což je zkratka pro termoplastický polyuretan. Pokud se domníváte, že jde o silikon, mýlíte se, TPU nemá se silikonem nic společného. Výhodou tohoto řešení je zejména velmi nízká cena a také spolehlivost a dlouhá životnost. Ve vložce z TPU je telefon spolehlivě chráněn před poškrábáním i prachem.

telefonování v přírodě

Vnější obal – vnitřní vložka z TPU je připevněna k vnější části, která se vyrábí opět z polyuretanu, tentokrát se však jedná o tzv. eko-kůži. Tento název nevznikl náhodně, protože vnější obal skutečně připomíná pravou kůži, a to dokonce velmi věrohodně jak vzhledem, tak i svými vlastnostmi.

Eko-kůže je příjemná na dotek – kožené výrobky jsou celkem příjemné na dotek a eko-kůže se jim v tomto směru vyrovná. Výhodou ovšem je, že není nutné kvůli výrobě obalů na mobily zabíjet zvířata.

Krásně vypadápouzdro na mobil Huawei zhotovené jako flip je velmi elegantní a zároveň není drahé, možná i to je důvodem, proč se tak rozšířilo mezi lidmi. Lze jej zhotovit v mnoha různých barvách a vzorech a vy s ním tak můžete doplnit svou garderobu i při slavnostních příležitostech.

Je prodyšná – eko-kůže se využívá i pro výrobu dámské letní obuvi, kde je prodyšnost stélky pro kontakt s bosými chodidly zásadní. Prodyšnost se uplatní i u obalů na mobilní telefony, čímž brání srážení vlhkosti ve vodní kapky, které by uvnitř obalu mohly pronikat dovnitř přístroje.