Sedací soupravy dle vašeho přání

Výběr vhodné sedací soupravy zabere spoustu času a měli byste myslet na to, že kupujete nábytek, který budete denně užívat a musí vydržet co nejdéle. Kvalitní kusy stojí desítky tisíc a pokud zvolíte typ s pěkným designem, stane se ozdobou vašeho bytu.
 modrá sedací souprava
Zvolená velikost
Sedací soupravu vybíráme podle toho, kolik lidí na ní bude pravidelně sedět, kam ji chceme umístit a kolik na ni máme prostoru. Základními typy jsou sedací soupravy do tvaru U, levé či pravé rohové a tzv. sofa s trojitým nebo dvojitým sedem, dle výrobce jsou s funkcí rozložení nebo bez. V případě, že je na nábytek určený přesný rozměr, např. aby se vlezl mezi okno a stůl, je vhodné nechat si vyrobit sedačku na míru za příplatek.
 moderní sofa
Typ rozložení
–          Vysouvací funkce, kdy matrace vyjede ze šuplíku skrytého pod sedací částí. Tato konstrukce je pevná a kovová, velkou nevýhodou je to, že ložná část je tvořena napůl vyjíždějící matrací a napůl sedací částí, která je často prosezená a měkká. Spát na takto odlišných částech není moc příjemná záležitost a není vhodná pro zákazníky s problémy se zády.
–          Sklopná záda, ložná část je tvořena zádovou opěrkou, která se složí do horizontální polohy, a sedací částí. Matrace není moc kvalitní a nedoporučuje se na denní spaní.
–          Rozklad s matrací na každodenní spaní je nejvhodnější variantou a již z názvu je jasné, že je oblíbená kvalitním zpracováním a její výhodou je vyšší nosnost a pohodlnost.
 
Potahový materiál
Materiál sedacích souprav by měl být trvanlivý, odolný, v ideální variantě omyvatelný a stálobarevný. Potahové látky jsou ve vzornících a liší se cenově. Nejčastěji požadovanými materiály jsou kůže, eko kůže, koženka, bavlna a mikrovlákno.
 
Výběr vhodné výplně
Nejvhodnější je výplň ze studené polyuretanové pěny, která je tvarově stálá a odolná. U nejlevnějších sedaček je možné se setkat s PUR pěnou, vyrábí se v různých třídách tuhosti a typ s nejnižším číslem se po několika měsících prosedí (HR PUR pěna je vyšší verzí s lepšími vlastnostmi).