Stěhování v Mělníku přes den nebo v noci

Mělnicko patří k nejkrásnějším krajinným oblastem České republiky, mezi Jizerskou tabulí a Ralskou pahorkatinou se nachází Chráněná krajinná oblast Kokořínsko – Máchův kraj, takže máte-li v plánu se přestěhovat zrovna sem, je to rozhodně dobrá volba. Můžete tu ve volném čase brázdit terén třeba na kole a z města Mělník je to jen pár desítek kilometrů.

plastová krabice

Kdy se stěhovat

O stěhování se napsala spousta odborných i laických statí a většina z nich se zabývá přípravnou fází, balením, rozmontováním nábytku, převozem věcí a všemi těmi obstrukcemi kolem toho, ale mnoho pozornosti se nevěnuje samotnému termínu. Kdy se přestěhovat, v který den a v kterou hodinu začít, je někdy docela zásadní rozhodnutí a neměli bychom jej opomíjet.

papírová krabice

Přes den nebo v noci – stěhování v noci má jednu zásadní výhodu, všude kolem je relativní ticho, klid, a spící lidé nejsou potenciálním stresorem, který na nás působí na ulici, v domě a kdekoli jinde s nimi přijdeme do kontaktu. Noční stěhování je v podstatě velmi klidná záležitost, pouze musíme mít ohledy na své okolí a postupovat v tichosti, což je ideální zejména v rodinných domech mimo velká městská sídliště. A pokud se stěhujete ze sídlištního bytu do odlehlého domu na venkově, klidně můžete začít tak, abyste stihli vyklidit byt a odtud odjet do 22. hodiny, kdy začíná noční klid.

V úterý nebo v sobotu – ani jeden z těchto dnů vám nemůžeme doporučit, neboť pondělí a úterý jsou velmi hektické, což prokazuje i silný provoz na silnicích a větší pracovní vytížení. Víkendy jsou zas plné zvědavců, kteří mohou při stěhování v Mělníku překážet a být otravní, mohou vás pozorovat a mít nemístné komentáře. Dobrý termín je naopak čtvrtek, protože si ještě v pátek můžete vzít dovolenou, a pokud ne, tak ten jeden den v zaměstnání pravděpodobně zvládnete a před vámi je celý volný víkend.