Stěhujeme se k rodičům na chalupu

Máte vaše rodiče v seniorském věku a dohodli jste se, že budete žít společně v dvougeneračním objektu, který vznikne rekonstrukcí stávající rekreační nemovitosti? K takovému rozhodnutí vede několik důvodů. Za prvé se můžete o rodiče lépe postarat, jsou-li ve vaší blízkosti, a za druhé toto řešení přináší úsporu financí za energie. Je velký rozdíl vytápět dva samostatné domy anebo jen jeden. Je-li objekt důkladně zateplený, můžete ušetřit i více, než polovinu nákladů za teplo, a to nejsou zanedbatelné peníze.

skladové kontejnery

Velmi důležité je u tohoto rozhodnutí pečlivé uvážení všech pro a proti a také vzájemná dohoda, bez nátlaků a dalších nepříjemných okolností. Jestliže se však dokážete shodnout na většině zásadních kroků, prodejem jednoho z domů nebo městského bytu pak získáte dostatek finančních prostředků k provedení rekonstrukce, a ještě vám s velkou pravděpodobností zbude velká finanční rezerva.

přeprava skladových kontejnerů

Můžete tedy začít a prvním krokem bude nepochybně prodej nemovitosti a také její vystěhování. Vaše věci musí zkrátka někam zmizet, ale kam, když se bude druhý objekt rekonstruovat a nemáte tolik volného prostoru v garáži nebo v kůlnách? Řešení existuje, a docela elegantní – skladové kontejnery pronájem.

Funguje to tak, že vám kontejner dovezou nákladním autem a složí mobilním jeřábem tam, kam si řeknete, resp. kde bude pro něj dostatek volného místa. Rozměry kontejnerů bývají obvykle 2,5 x 2,5 metru v průřezu a 6 nebo 12 metrů na délku. Tato plechová krabice má uzamykatelná vrata a velmi dobře a spolehlivě chrání předměty uvnitř před mechanickým poškozením a před všemi povětrnostními vlivy.

Všechny vaše věci budou po celou dobu rekonstrukce objektu pěkně při ruce a kontejner tu můžete mít k dispozici tak dlouho, jak bude zapotřebí, třeba i několik měsíců. Nejvýhodnější je samozřejmě začít s rekonstrukcí na jaře, nejlépe koncem dubna, abyste měli větší rezervu po dobu teplého ročního období, tedy zhruba do konce září.