Týden vědy a techniky Akademie věd ČR

Akademie věd ČR sdružuje vědecké ústavy, zabývající se hlavně výzkumem. Tyto dny jsou velkým festivalem přednášek, divadelních představení, prohlídek různých laboratoří, výstav, akcí na pracovištích, promítání dokumentárních filmů a mnoha dalšími aktivitami pořádanými nejen v Praze, ale po celé republice. Tato obří akce se týká různých vědeckých oborů.
lidé v muzeu
Letošním tématem festivalu je období 1918–2018: Století české vědy a koná se ve dnech 5.–11. listopadu 2018.Můžete se například dozvědět, jak vypadala věda a vědecké výzkumy před sto lety a jak se od té doby tyto obory vyvíjely.Pokud se chcete nějaké akce zúčastnit, stačí se zaregistrovat na stránkách akce a pak si jen vybrat obor vašeho zájmu. Na některé akce je potřeba si zarezervovat místo. Vstup na tyto všechny akce je zdarma.
O víkendu se očekávají návštěvy celých rodin, všichni najdou téma, co je zajímá a baví. Každý den odpoledne a večer bude připraven program pro širokou veřejnost. Navíc, k letošním 18. narozeninám tohoto festivalu, je připravena spousta aktivit, ty by měly zaujmout právě širokou veřejnost včetně rodin s dětmi. Ve večerních hodinách se uskuteční diskusní setkání s předními českými odborníky na různá témata, která budou moderovat redaktoři České televize.
muzeum umění
Ukázka z nabízeného programu

Tato celá akce je určena v dopoledních hodinách především studentům středních škol, v odpoledních a večerních hodinách potom může přijít každý, kdo se zajímá třeba o téma ekologie, archeologie,hvězdárnynebo ozón a klimatické změny. Mezi dalšími jsou družice a výzkum zemské sféry, hurikányv severním Atlantiku, keramické laboratoře, seismická měření na území České republiky, ale i První republikanebo T.G.Masaryk, čipraotec Čech. Některé návštěvníky by mohla zaujmout výstava komiksů, přednáška o Mnichově 1938, záchrana zvířat v Senegalu, exkurze archívu Jana Patočky.

Kompletní bohatý program najdete na festivalovém webu, přijďte a určitě si vše užijete.