Vestavěné skříně staví svůj úspěch i na posuvných dveřích

Vestavěné skříně na míru si stále drží svůj standard obliby u veřejnosti a většina z nich sází na technologii posuvných dveří. Ta bývá také jedním z největších trháků těchto výrobků.

Co znamená posuvný systém

Jednou z podstatných předností vestavěných skříní je systém posuvných dveří. Je mnohem účelnější, praktičtější a také hezčí, než dveře, co se otevírají jako pohyb křídel. Posuvných systémů existuje několik typů, ale většina z nich má společné vlastnosti – tichý chod, snadné posouvání dveří i bez fyzické námahy, přesnost posuvu, perfektní těsnost dveří vůči nosné konstrukci a samozřejmě dostatek místa před skříní, kde vám nepřekáží otevřené dveře dokořán, o které lidé zakopávají, a které jim při pohybu s věcmi ve skříni očividně překáží.

vestavěné skříně v ložnici

O výhodách lamina

Výrobci vestavěných skříní se vás možná budou dotazovat, zda si přejete skříň s posuvnými dveřmi z dřevotřískových desek, nebo z lamina. Jaký je mezi nimi rozdíl a jaké vlastnosti lze od nich očekávat?

Vzhled – dřevotřískové desky se dají vyrobit v mnoha různých vzhledových variantách, ale zdaleka se nemohou rovnat sortimentu, který nabízí lamino. Těch různých barev a motivů je tolik, že vám to může výběr spíše ztížit, tak na to buďte připravení a vyčleňte si na volbu vzhledu dveří více času. Co bychom vám však rádi poradili – preferujte v malých místnostech raději barvy světlé, které více odráží světlo, ať se doma necítíte jako ve skladišti.

moderní kuchyně

Dýha – dřevotřískové desky se lisují z odpadních pilin a potahují ozdobnou dýhou. Dýha je na obou stranách desek velmi kompaktní a poměrně trvanlivá, ovšem problematické jsou zejména hrany desek, kde se navzájem stýkají dvě dýhy z čelní a boční strany. Zde je mezi nimi téměř neznatelný odstup, štěrbina, kterou může pronikat nežádoucí vlhkost, a tím pádem může dojít k nabobtnání a kroucení desky. Nic takového se však nemůže stát u lamina.