Vhodná alternativa webového prohlížeče v rozhraní Android – Firefox Focus

Je skutečně tak dobrý, jak se o něm říká? Ano, je. Brání v přístupu a spouštění reklamních videosekvencí, fotografických prezentací a textových příspěvků, které se snaží vysledovat polohu a procházení webových stránek a nabízet vám relevantní produkty a služby, které byste jako potenciální zákazník mohli využít. Firefox se zkrátka snaží být uživatelsky přívětivým prohlížečem, který dbá na to, aby lidé nebyli šmírováni různými subjekty, od samotných tvůrců browserů, až po stovky různých čmuchalů, které vaše aktivita na Internetu zajímá z nejrůznějších důvodů.
prohlížeč fox
Prohlížeč funguje po instalaci v režimu zabezpečení před slídily automaticky, není tedy třeba nic nastavovat. Umožňuje rovněž smazat využívaná hesla, historii prohlížení a cookies.
Společnost Mozilla, která tyto produkty uvádí na trh, je nezisková organizace, ta sdružuje vývojáře, kteří se snaží vyhovět právě potřebám širokého pole uživatelů pro každodenní surfování po Internetu. Cílem je chránit spotřebitele před sledovacími kódy, tím se zároveň webové stránky načítají rychleji a spotřebují menší množství dat. Mozilla vyvíjí prohlížeče již od roku 1998 a je stále jediným uživatelským rozhraním, které se orientuje na spokojenost a bezpečí koncového uživatele bez ohledu na jeho finanční příspěvek.
www prohlížeč

Firefox Focus blokuje:

  • Různé reklamní zdroje, které vás sledují i tehdy, když zrovna na jejich obsah neklikáte
  • Tzv. analytické prvky, které měří, analyzují a shromažďují o vaší činnosti různé údaje, jako např. rolování napříč weby, odklepávání nabídek a odkazů, sledování obsahu stránek, délku aktivity na webech atd.
  • Blokuje tlačítka pro sdílení webů v rámci sociálních sítí, ty slouží zejména pro sledování vaší aktivity při prohlížení webových stránek a tvůrci je využívají pro nabízení relevantních produktů zacílených přímo na vaše zájmy a záliby

        kompas a šipka

  • Prohlížeč umožňuje blokovat i další přidružené aktivní prvky, tato volba je však v nastavení defaultně vypnuta a musíte ji ručně aktivovat. Může však způsobit špatné fungování některých webů, např. e-shopů, a je třeba tuto funkci předem otestovat.
  • Prohlížeč pouze potřebuje nezbytné údaje od klienta pro vývoj tohoto software, slouží vývojářům pro zlepšování funkcí, aby byl Firefox Focus uživatelsky přívětivý, oblíbený, rychlý a bez kolapsů a pádů.