Vytvořte si miniaturní kytici z náprstku

Všude okolo nás roste a kvete veliké množství rostlinek, které se dají použít do váz stejně tak dobře, jako ohromné kytice. A tím nemyslíme pouze sedmikrásky, nebo jetel. Ale i všechna drobná kvítka, která se nám možná zdají jako naprosto obyčejná. Zkusme jim dát také šanci a vytvořme si z nich sice maličké, ale půvabné a příjemně vonící kytičky. Z lučních kytiček nacházíme na loukách například:
*      sedmikrásku
*      světlík lékařský
*      hvozdík kropenatý
*      rozrazil rezekvítek
*      mochnu husí
*      fialku
*      hluchavku
růžové sedmikrásky

Leckdy nejsou ani pořádně vidět, protože jsou to rostlinky velice malé. Květy mají sotva větší než nehet u prstu, nebo ještě menší. A přesto se hodí i do váz a maličkých váziček. Jsou půvabné už jen tím, že jsou tak maličké.

Plná hrst kytiček

Kytičku z takovýchto kvítek vytvoříme snadno. Můžeme natrhat pár květinek stejného druhu, a umístíme je do malé nádobky s vodou. Jako vázička nám bohatě postačí jakákoliv drobná a jednoduchá nádobka, kterou najdeme v kuchyni. Vzít si na pomoc můžeme například:
*      štamprle
*      lékovku
*      mléčenku
*      cukřenku
*      náprstek
*      pepřenku
*      omáčník
*       moka šálek na kávu
·       K těmto drobným kytičkám je však třeba často dolévat vodu a často nádobky čistit.
·       Z kvetoucích rostlinek vybírejte jen ty, které jsou v kraji hojně rozšířené a nejsou tam vzácné.
·       I když se zdá rostlinka nehezká, ve váze může vytvořit fantastickou kytici.

Skleněná miska

Pokud nemáme po ruce vhodnou vázičku, může nám posloužit i taková skleněná miska na kompot. Krásně a dekorativně vypadá, když hladinu vody v misce pokryjeme kvítky lučních rostlinek.
dvě sedmikrásky

Stromy a keře

Hledat krásné květy do váziček však můžeme také i na keřích a stromech, když jsou v plném květu. I ty nám totiž nabízejí krásu, vůni a strukturu svých zajímavých květů. V kombinaci s lučním kvítím můžeme dosáhnout nádherných kompozic ve vázičkách.