Zaskákejte si na trampolíně a zlepšete si náladu

Že skákání na zesílených trampolínách GoodJump 4UPVC 305 cm umožňuje zlepšit kondici, více rozpohybovat lymfu a podpořit krevní oběh, je obecně známo, a uvědomí si to mnozí z vás, ovšem máme ve hře ještě další záležitosti, kupříkladu vliv na psychiku a budování svalstva dolních končetin. Obojí spolu tak trochu souvisí, protože díky prokrvení svalů nohou se rychleji uvolní do krve hormony, které udržují a zlepšují naši dobrou náladu, ale to není jediný důvod, čím jsou nám trampolíny prospěšné.

výskoky na pružné podložce

Skákání jako faktor proti stresu – když vás dostihne stres, vnímáte, že vám sebere energii, a tu pak musíte někde či něčím doplnit. Pochopitelně je žádoucí jít po příčině, aby se to pokud možno neopakovalo, jenže ne vždycky je snadné příčinu odhalit a eliminovat. Tehdy je pak vhodné využívat různých pomocných metod a předmětů, s nimiž stres lépe zvládáme a vypořádáváme se s ním. Patří sem různé nenápadné činnosti, jako pohazování s míčkem, žmoulání plastelíny, přejíždění chodidlem po masážní podložce apod. velmi účinné je ovšem právě skákání na trampolínách, které je zároveň zábavné, a rychle navozuje pocit uvolnění, potřebné koncentrace na problém a hlavně jeho poklidné řešení.

skákání na zahradní trampolíně

Nenechte chodidla zahálet, nezaslouží si to – chodidla mnohdy svádí k tomu, abychom je zanedbávali, a věnovali jim pozornost hlavně při objednávce pedikúry. To je ale málo, na to, že nám slouží po celý život, a že musí nosit tělesnou schránku v rámci každodenního pohybu.

U chodidel není tak podstatné, zda mají odumřelou kůži na patách anebo nemají zrovna pečlivě střižené či lakované nehty, důležitá je zejména podélná a příčná nožní klenba. Trampolíny ji pomáhají velmi výrazně udržovat v perfektním stavu, a tím zabraňují bolestem bederní páteře a dalším zdravotním obtížím, které souvisí s fenoménem tzv. platfusu neboli plochých nohou. Ploché nohy tedy nejsou jen ošklivým, nevzhledným defektem, ale i problematickým jevem, co se týče našeho zdraví.